Bohatý element našej planéty, horčík, je prítomný v každom orgáne ľudského tela. Tento minerál je dôležitý pre naše zdravie a pocit pohody. SALOOS horčíkový olej je určený na aplikáciu na kožu s rýchlym účinkom na únavu a mentálnu podporu.

Horčíkový olej obsahuje magnézium získávané z čisto prírodného zdroja. Pochádza z prastarého európského morského dna Zechstein z hĺbky približne 1600 metrov, ktoré je 250 miliónov rokov staré. Horčík je veľmi dôležitý pre množstvo procesov v tele a čím viac pohybu máte, tým viac ho potrebujete.

Štúdie preukázali, že prijímanie horčíka cez pokožku je oveľa efektívnejšie ako potravou, prípadne výživovými doplnkami. Vtieraním oleja do pokožky se totiž nemôžete predávkovať, telo si vždy vezme toľko, koľko potrebuje a horčík sa jednoducho dostane na tie správne miesta.

magneziovy olej3

"Osobne si myslím, že jednou z najdôležitejších funkcií magnézia sú jeho uvolňujúce účinky a blahodárne pôsobenie na boľavé svaly." dodává zakladateľ spoločnosti Saloos Jiří Harašta.

magneziovy olej clanokHorčíkový olej je pradávny a osvedčený "domácí liek" na množstvo každodenných neduhov. Zbavuje stresu a podporuje pokojný spánok. Bolo dokázané, že zvyšuje úroveň výkonu, zlepšuje kvalitu pokožky, a dokonca dokáže pomôcť padajúcim vlasom. Horčíkový olej Saloos je ideálny na aplikáciu na pokožku, na uvoľnenie namáhaných svalov a ďalších častí tela. Výborný je pre športovcov. Vhodný aj na uvolňujúci kúpeľ.

Jednoduchá aplikácia

Použitie je jednoduché, stačí na vybrané časti tela naniesť ráno a večer 3 - 10 strekov podľa potreby a jemne votrieť do pokožky. Nechať vstrebať a pôsobiť. Horčíkový olej môže spôsobit jemné brnenie pokožky alebo jej začervenanie, ktoré je však len prechodné. Môžete ho používať aj počas tehotenstva a kojenia. Uchovávejte mimo dosahu detí. Nepoužívajte v oblasti očí, na čerstvo oholené oblasti alebo poranenú pokožku.