Magické Maroko ukrýva jedinečnú horninu, ktorá našla využitie v kozmetike vďaka svojim normalizačným, čistiacim a ošetrujúcim vlastnostiam. Uplatňuje sa v kúpeľných a aj kozmetických procedurách v salónoch na celom svete. Dôkladne a zároveň šetrne čistí pleť tváre, telo aj vlasy. Tam, kde sa africká pevnina stretáva so Stredozemným morom, je miesto hlboko pod pohorím Atlas, odkiaľ sa získava zázračný Marocký íl.

Očista tela aj duše patrí k obľúbeným rituálom už od nepamäti. To, že sú hliny a íly v starostlivosti o pleť a vlasy uctievané, je už známe. Medzi tie najlepšie právom patrí práve marocký, známy tiež pod názvom Rhassoul, čo v preklade znamená doslova "umyť sa".

clanok marocky il 2

Je plný minerálnych látok, po ktorých prahne každý typ pleti. Vápník, kremík, magnézium, draslík a sodík tvoria základ pre žiarivú pleť. Drobné zrnká rozomleté skoro úplne na prach majú výnimočné peelingové schopnosti. Šetrne zbavujú pokožku nečistôt a odumretých buniek.

Takú nálož môžete dopriať akémukoľvek typu pokožky. Len pri suchej a citlivej pleti je treba brať ohľad na potreby pokožky a používať íl striedmo, aby nedošlo k prípadnému podráždeniu.

Všestranný nástroj: kúpele, masky aj vlasový zábal

marocky il clanokKúpeľ s marockým ílom vás prenesie za exotickými rytmami krásného Maroka. Marocký íl pokožku prekrví a hydratuje od hlavy až k päte. Naštartuje ochranné mechanizmy a spomalí proces starnutia pleti. Čistí pleť od hĺbky a dôkladne odstráni nečistoty.

Použitie je jednoduché, stačí íl zmiešať s vodou (v pomere 1:2) a získate čistiacu pastu, alebo peeling.

Z marockých darov vyťažíte maximum doplnením Bio Arganového oleja Saloos, ktorý taktiež pochádza z krajiny nespútaných Marockých Berberov. Marocký íl totiž krásne ladí s olejmi a vytvorí tak ideálne duo. Takéto spojenie privíta pokožka aj vlasy.

Kozmetické zázraky na mieru

Marocký íl môžete použiť taktiež ako čistiacu a ošetrujúcu masku na pleť aj vlasy. Zmiešajte 1 lyžicu marockého ílu, 2 lyžice vody a pridajte pár kvapiek obľúbeného oleja (napr. Bio Arganového, Bio Kokosového a pod.). Vytvoríte si tak svoju originálnu, prírodnú masku, ktorú nechajte pár minut odstáť a potom naneste na vlhkú pleť tváre. Po 20 – 30 minutách umyte teplou vodou. Zmizne prebytočný maz a póry sa vyčistia do hĺbky. Unavená pleť dostane dávku sviežosti bez vady na kráse.

Vlasová ílová maska má účinné odmasťujúce účinky a bojuje proti lupinám. Podporuje silu, pružnost a žiarivú farbu vlasov. Masku môžete taktiež naniesť len na pokožku a vlasy nechať bez ošetrenia. SALOOS Marocký íl Rhassoul je 100% čistým prírodným produktom, vďaka tomu je jemný a šetrný k vlasovým folikulom.