Rakytník rešetliakový je rastlina s malými, jasne oranžovými bobuľami, ktoré rastú prirodzene v zhlukoch pozdĺž vody. Verili by ste si, že sa mu najlepšie darí v blízkosti mora? Vyskytuje sa hlavne v Číne, Mongolsku, Rusku, Európe, na Ukrajine a v Kanade.

Rakytník je vitamínová bomba na posilnenie imunity a krásnu pokožku. Obsahuje nezvyčajné množstvo antioxidantov a omega mastných kyselín. Nie je teda len obľúbeným sirupom, ale je zázrakom aj  na ošetrenie pokožky.

clanok rakytnik 1

 

Rakytníkový olej a jeho účinky

Rakytník sa od pradávna používa v rôznych oblastiach medicíny. Mimoriadny obsah vitamínov, mastných kyselín a antioxidantov ho radí medzi superpotraviny a výnimočné prírodné kozmetické ingrediencie.

Aj keď sa v ľudovom liečiteľstve tradične používa na riešenie zápalu, prechladnutia alebo zníženej imunity, tieto veselé oranžové bobule sa môžu pochváliť aj pozoruhodnými prednosťami pri starostlivosti o pokožku celého tela.

 

Antioxidačný hrdina

Rakytník je známy svojimi protizápalovými a regeneračnými vlastnosťami. Jedinečné účinky rakytníkového oleja na pokožku súvisia s hladinami kyseliny listovej, biotínu, vitamínov B1, B6, ktoré pôsobia ako pasce voľných radikálov.Tieto môžu nepriaznivo ovplyvniť pokožku a spôsobiť známky jej starnutia.

 

Dobíjač energie

Esenciálne mastné kyseliny v rakytníkovom oleji udržujú optimálnu hydratáciu pokožky posilnením ochrannej bariéry a minimalizáciou straty transepidermálnej vody. Inými slovami, tento hydratačný olej pomáha vašej pokožke dosiahnuť jemnosť, pevnosť a omladenie.

 

Ochranca vitálnej pokožky

Silné regeneračné účinky rakytníka majú priaznivý vplyv aj na problematickú pokožku. Upokojuje napätú a začervenanú pokožku. Môžete ho použiť nielen pre dospelých, ale aj pre bábätká. Je to účinná starostlivosť o ekzém, akné alebo zapareniny.

clanok rakytnik 2

 

Jedinečné možnosti použitia

  • Poopalovacia starostlivosť – Rakytník poskytne prvú pomoc a potrebné upokojemie po dlhom pobyte na slniečku.
  • Spevňujúci základ pre výrobu domácej kozmetiky – Vyskúšajte rakytník pri výrobe domáceho pleťového krému alebo šľahaného telového masla.
  • Regeneračný kúpeľ – Lyžicu rakytníkového extraktu môžete pridať do kúpeľa pre dospelých aj bábätká. Nielenže vyživí a zvláčni pokožku, ale podporí jej upokojenie.
  • Olejové zábaly na kĺby – Teplý rakytníkový extrakt sa odporúča na namáhané svaly a kĺby, ktoré prehreje a prekrví pokožku v ich okolí.

 

SALOOS TIP! Bio rakytníkový extrakt zohrejte ponorením fľaše do misky s horúcou vodou, naneste na požadované miesto, zakryte uterákom a zviažte potravinárskou fóliou. Odporúča sa nechať zábal najmenej 1 hodinu, ideálne cez noc.

 

Objavte obľúbené produkty s rakytníkovým extraktom

A užite si fantastické účinky rakytníka výnimočnej kvality v prírodnej kozmetike SALOOS. 

  • Sprchový olej Rakytník-Orange – Rýchle zvláčnenie a podpora regenerácie už v sprche, bez potreby dodatočného ošetrenia pleti. Kombinácia s optimistickými citrusmi má priaznivý vplyv na únavu a stres.
  • Kúpeľový olej Rakytník-Orange – Radostný kúpeľ s vôňou pomarančov a účinkami rakytníka dokonale zjemní celé telo, ktoré bude zamatovo hebké.
  • Rakytníkový BioKarité balzam – Všestranná starostlivosť o dospelú a detskú pokožku tváre a celého tela. Upokojuje, zjemňuje a chráni pokožku pred mrazom.
  • BioKarité Na pery – Luxusný prírodný balzam so vzácnou ružou a vanilkou pomáha starať sa o suché a popraskané pery, ktoré nájdu využitie kedykoľvek počas roka.