Chia je tropická rastlina pôvodom zo Strednej Ameriky. Je podobná nášmu ľanu a v preklade toto slovo znamená "sila". Semiačka chia sa získavajú z rastliny, ktorá je známa pod názvom Šalvia Hispánska. Táto rastlina miluje teplo, no je aj mrazu vzdorná. Nenáročná rastlina dorastá do výšky približne jedného metra a jej kvety sa sfarbujú do bielej až fialovej farby. Chia semienka, plody tejto rastliny, sú buď biele alebo čierne.

bio chia olej

Bio chia olej je prospešný pre všetky typy pokožky. Ľahko sa vstrebáva, má jemnú orechovú arómu a svetložltú farbu. Obsahuje ideálny, vyvážený pomer Omega-3 a Omega-6 esenciálnych mastných kyselín pre optimálnu výživu pokožky. Pomáha ju zlepšiť bariérovou funkciou a obmedziť jej dehydratáciu. Chia napomáha redukovať vrásky a zväčšené póry, podporuje zdravé bunečné funkcie a dodáva koži krásny a zdravý vzhľad. Zanecháva pokožku zamatovo jemnú, hydratovanú, pružnú a plnú života.

 

Použitie

  • ako súčasť prípravkov určených na starostlivosti o zrelú, mastnú a problematickú pleť a na minimalizáciu jemných liniek a vrások
  • ako bodové ošetrenie škvŕn na ich upokojenie a pomoc pri ich rýchlejšom hojení
  • ako očné sérum stačí kvapka pod každé oko jemne vklepať cez celú oblasť, aby sa zmenšili vačky a ochabnutie
  • na dodanie lesku vlasom naneste niekoľko kvapiek do dĺžok pred stylingom

 

SALOOS TIP: Všeobecne platí, že neexistuje žiadne obmedzenie ohľadom miesta, kde je možné olej aplikovať. Môže to byť na tvár, dekolt, ruky, nohy aj okolie nechtov a tiež do vlasov. Pozor si dajte jedine pri poraneniach.