MÝTUS Č. 1: „SÓJOVÝ OLEJ DO PRÍRODNEJ BIOKOZMETIKY PATRÍ."

fakty ziadna soja

Sójový olej býva často bežnou súčasťou mnohých výrobkov prírodnej aromaterapeutickej kozmetiky a biokozmetiky. Pozor na to! Vďaka spracovaniu oleja lisovaného za tepla a rafinácii je zbavený  takmer všetkých prospešných látok. Jediným a bohužiaľ zásadným dôvodom jeho použitia je teda nízka cena a ľahká dostupnosť. Výrobcovia sójový olej do kozmetiky pridávajú iba za účelom umelého zníženia výrobných nákladov produktu. Vyvarujte sa preto výrobkom, u ktorých na etikete objavíte položku „glycine soja oil“.

 

MÝTUS Č. 2: „FIALOVÉ SKLO JE NAJLEPŠIE PRE UCHOVÁVANIE BIO RASTLINNÝCH OLEJOV.“

fakty ziadne sklo

Niektorí výrobcovia aromaterapeutickej kozmetiky plnia oleje do drahšieho fialového skla. Zdôvodňujú to jeho údajnými blahodárnymi účinkami na rastlinné oleje. Pravda je však taká, že fialové sklo prepúšťa UV žiarenie, ktoré môže olej znehodnotiť a spôsobiť jeho žltnutie. „Fialové sklo“ je iba umelo vytvorený marketingový pojem zvyšujúci cenu výrobku. Fialové sklo je podľa výskumu úplne nevhodným obalovým materiálom pre rastlinné oleje.

 

MÝTUS Č. 3: „VŠETKY OLEJE V PRÍRODNEJ KOZMETIKE SÚ LISOVANÉ ZA STUDENA.“

fakty chem

Nie je pravda! Naopak, často sa stretávame s olejmi - napr. sójovými, ktoré sú rafinované. Aký je teda rozdiel medzi lisovaním za studena a chemickou rafináciou? Rafinovaním sa zo suroviny odstránia takmer všetky prospešné látky. Olej je celkom zbavený chuti, vône aj farby. V kvalitnom aromaterapeutickom produkte by sa takýto olej vôbec nemal objaviť. Lisovanie za studena naopak všetky blahodárne látky zachováva a k zákazníkovi sa tak dostane len to najlepšie.

 

PREČO JE DOBRÉ ČÍTAŤ ETIKETY?

S rastúcou ponukou rôznych „aromaterapeutických“ produktov sa zákazník stále ťažšie orientuje vo výbere skutočne kvalitného prírodného výrobku. Na ktoré položky na etiketách by si mal dať pozor?

  • glycine soja oil - veľmi lacná náhrada kvalitných olejov lisovaných za studena
  • paraffinum liquidum alebo minerálny olej - produkt vyrábaný z ropy
  • parabény - chemické zlúčeniny pridávané do kozmetiky ako konzervanty

PREČO SI VYBRAŤ VÝROBKY ZNAČKY SALOOS?

Pri výrobe sa zásadne NEPOUŽÍVA ako plnidlo lacný sójový olej

  • Do svojich produktov používa výhradne najkvalitnejšie rastlinné oleje a bio oleje lisované za studena
  • Filozofiou značky Saloos je vývoj výrobkov s čo najväčším množstvom biozložiek
  • Neklame zákazníkov atraktívnymi marketingovými pojmami, ako napr. „fialové sklo“, „lisované za tepla“ a pod.
  • Produkty značky Saloos sú dnes najžiadanejšie v oblasti prírodnej aromaterapeutickej biokozmetiky
  • Čisto českej značke Saloos sa ako prvému výrobcovi podarilo splniť náročné podmienky pre udelenie certifikácie CPK bio. Saloos je tak vôbec prvým výrobcom certifikovanej biokozmetiky v ČR.