-
Vône sú našim mozgom prijímané a vyhodnocované najrýchlejšie zo všetkých vnemov. Čuchové nervy sú spojené priamo s tou časťou mozgu, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri spúšťaní emocionálnych reakcií, akou je radosť, náklonnosť, zlosť, smútok alebo sexuálne a erotické naladenie. Okrem toho molekuly silíc vstupujú vdýchnutím do pľúc, krvného riečišťa a odtiaľ potom do celého tela. Tým je ich účinok znásobený. Preto je nesmierne dôležitá čistota a kvalita esenciálnych olejov.
-
Aromaterapeutická lekárnička so širokým využitím.
V domácej lekárničke by nemalo chýbať niekoľko základných esenciálnych olejov.
Sú dôležité nielen doma, ale aj v batožine pri krátkych výletoch, dovolenke v našej krajine alebo aj v zahraničí. Aj len obyčajné bodnutie hmyzom alebo ľahké prechladnutie dokáže výlet pokaziť, jednoduchá a účinná lekárnička by nám preto mala pomôcť zabezpečiť rýchlu úľavu pri drobnejších problémoch.
-
SILICA - látka, ktorú obsahuje rastlina ako celok v koreni, plodoch, listoch, kôre, byline, semenách. Ich chemické zloženie je veľmi komplikované, v laboratórnych podmienkach nenapodobiteľné.
-
Vôňa esenciálnych olejov vás môže sprevádzať celým dňom. V kancelárii, kde pohlcuje pachy a osviežuje, pri štúdiu, pri kúpeli, masáži, odpočinku aj počas spánku.
-
Parfém na olejovej báze
Doporučujeme: Flakon na 10 ml, 8 ml jojobového oleja (môže byť aj mandľový alebo marhuľový, majú indiferentnú vôňu), 35- 45 kvapiek esenciálnych olejov ≈ 2,2 ml
Oleje na koži vydržia pomerne dlho, nevyparujú sa tak rýchle ako alkohol, a sú šetrenejšie na pokožku. Vždy začínajte miešaním samotných esenciálnych olejov zvlášť. A až potom dolejte 8 ml nosného oleja.
-
Aromalampa je najčastejšie keramická, ale niekedy aj sklenená alebo kovová nádoba, ktorá má na dne priestor na sviečku a nad ním nádobku na odparovanie. Nádobka sa po zapálení sviečky naplní teplou vodou (40 – 50°C) do ktorej sa pridá pár kvapiek vybraného éterického oleje alebo zmesi éterických olejov.