Hliník obsahujú aj antiperspiranty, ktoré denne používame. Znamená to, že sú pre nás tieto prípravky proti poteniu nebezpečné? Používanie prípravkov proti poteniu je podľa odborníčky na vývoj a výrobu kozmetických produktov Renáty Katičovej bezpečné.

„Čo sa týka antiperspirantov, ešte v roku 2003 sa objavili štúdie dánskych výskumníkov, ktoré naznačujú súvislosť medzi používaním týchto prípravkov s rakovinou prsníka či Alzheimerovou chorobou,“ hovorí Renáta Katičová, zároveň však tvrdí: „Názor, že obmedzenie potenia účinkom antiperspirantov je nezdravé, je nesprávny a zastaraný. Európska komisia, Americká onkologická spoločnosť a iné uznávané inštitúcie sa opakovane vyjadrili, že koncentrácie hliníkových solí v antiperspirantoch nepredstavujú zdravotné riziko.“

Z definície tejto kozmetiky je jasné, že je určená na kontakt s vonkajšími časťami tela a má ich len čistiť, ochraňovať, parfumovať, upravovať telesný pach a udržiavať v dobrom stave. 
„Nezabudnite, že aj antiperspirant sa má aplikovať na zdravú a nenarušenú kožnú bariéru, teda povrch pokožky,“ pripomína chemička Katičová.

ZDROJ: www.pluska.sk