Kúpeľové oleje
Dlhá a dôkladná kúpe nie je len očista tela. Na pravé potešenie si príde aj vaša duša. Za skvelý vynález kúpeľa vďačíme už našim dávnym predkom. V starých civilizáciách bola kúpeľ magickým rituálom očisty a znovuzrodenia. Verilo sa, že vracia mladosť a krásu, a preto vznikali stále nové a nové receptúry, čím ju obohatiť– najrôznejšie zmesi rastlín, mlieko a med, šampanské... Vy to dnes máte jednoduchšie. Stačí si vybrať svoju obľúbenú vôňu kúpeľového oleja, starosti nechať za dverami a napustiť vaňu plnú vody.
Akým zpôsobom sa kúpeľové oleje Salus atarajú o pokožku?
- Predovšetkým blahodárne pôsobia už počas kúpeľa, pri ktorom sa účinné látky vstrebávajú do pokožky.
- Pokožka zostáva po kúpeli čistá, vláčna a zamatová, takže nie je nutné používať mydlo, telový olej alebo iný prípravok.
- Kúpeľové oleje celkove regenerujú pokožku a môžu ukľudniť už vzniknuté kožné problémy.
- Zachovávajú pružnosť, pevnosť a vláčnosť pokožky.
- Obnovujú jej prirodzený lipidový film a tak posilňujú jej obranyschopnosť.
- Podporujú prirodzené procesy v pokožke alebo prispievajú k tomu, aby sa pokožka sama o seba vedela lepšie postarať, bola prirodzene krajšia, zdravšia a lepšie hydratovaná.
- A na záver – kúpeľové oleje pokožku nádherne prevoňajú, čím sme naspať pri harmónii tela a duša.
Prečo používať do kúpeľa práve oleje značky Salus?
Pre mnohých z nás je predstava kúpeľa spojená hlavne s penou vo vani. Tak sme sa to proste naučili a tak je to pre nás bežné. Peny do kúpeľe sú výdobytkom modernej doby a dieťaťom chemického priemyslu. Ale prospievajú nášmu zdraviu?
Veľká väčšina výrobkov na trhu, určených na umývanie alebo kúpeľ, je založená predovšetkým na tenzidoch. Tieto našu pokožku síce dokonale vyčistia, ale zároveň ju môžu dokonale odmastiť a narušiť jej prirodzený lipidový film. A ako reťazová reakcia nasleduje oslabenie prirodzenej obranyschopnosti kože a nabúranie jej prirodzených regeneračných a hydratačných procesov.
Preto sa stále väčšej obľube tešia kúpeľové oleje. Ale aj pri nich je jedno ALE – ich kvalita a účinky sú úmerné ich zloženiu. Najbežnejším základom bývajú minerálne oleje – paraffinum liquidum (získavané z ropy, s nulovým obsahom cenných látok), v lepšom prípade sú použité oleje rafinované. Bezkonkurenčne najhodnotnejšie sú oleje lisované za studena.
Spôsob použitia
Stačí jedna až dve lyžice kúpeľového oleja do vody o teplote 34 až 36°C. Olej nepení, vo vode vytvorí jemnú mliečnu emulziu. Kúpeľový olej sa dá použiť aj do výrivých vaní, ktoré pomáhajú ešte lepšie vstrebať účinné látky.