fbpx
bielyil2023

Biely francúzsky íl

Predajná cena po zľave:
Cena s DPH7,26 €
Cena bez DPH: 6,05 €

Zdieľať

Zvoľte objem

Francúzsky biely íl je bohatý na minerály, stopové prvky, železo, zinok, kremík, horčík a vápnik. Hovorí sa o ňom, že je najšetrnejší, zároveň najjemnejší zo všetkých druhov ílov a je obľúbený predovšetkým vďaka svojej všestrannosti.

Starostlivosť o pleť

Pokiaľ máte jemnú, citlivú pleť a hľadáte účinného pomocníka, ktorý ju dôkladne a hĺbkovo vyčistí a zároveň detoxikuje, biely íl bude pre vás bude správnou voľbou. Ako jediný zo všetkých ílov je hypoalergénny a napriek tomu veľmi účinný. Pomôže vám dôkladne a pritom šetrne vyčistiť hlboko zanesené, nečistotami a mazom upchané póry a predchádzať ich návratu. Pleť bude krásne vyživená, žiarivá, svieža a hebká zároveň. Biely íl je známy taktiež pre svoje antibakteriálne a protizápalové účinky. Pri dlhodobejšom používaní pomáha regulovať tvorbu mazu a napomáha k zlepšeniu stavu pokožky, ktorá trpí psoreázou, ekzémami či akné. Je skvelým regeneračným prostriedkom, celkove zlepšuje štruktúru kože a pomáha redukovať jej suchosť a predchádzať šupinateniu.

Pleťové masky:

Na prípravu čistiacej a regeneračnej masky si pripravte nekovovú misku a špachtličku alebo štetec, určený na nanášanie pleťových masiek. Zmiešajte malé množstvo prášku s vodou a vymiešajte na stredne hustú kašičku. Vylepšiť ju môžete tým, že obyčajnú vodu nahradíte SALOOS kvetinovou vodou, alebo môžete pridať aj pár kvapiek ošetrujúceho oleja. Naneste masku na tvár a dekolt, nechajte pôsobiť cca 15 minút a potom opláchnite vlažnou vodou.

Zábaly a kúpele:

Zábaly a kúpele s pridaním bieleho ílu sú vhodné pri zápaloch kĺbov, šliach, pri kŕčových žilách, reumatizme, svalových kŕčoch, bolestiach chrbta, psoreáze aj ekzémoch. Zábal si môžete pripraviť tak, že kašičku z ílu a vody nanesiete v hrubšej vrstve priamo na problematické miesto. Do kúpeľa stačí pridať 3-5 lyžíc a dôkladne vo vode rozmiešať. Aktívne sa bude podieľať na regenerácii pokožky. Vďaka svojim prirodzeným čistiacim schopnostiam ju zbaví nečistôt a zároveň posilňuje celý organizmus. Kúpeľ tiež podporuje látkovú výmenu a pomáha tým predchádzať prejavom celulitídy.

Vlasy:

Pokiaľ nie ste práve milovníci kúpeľa, íl použite aj v sprche. Využite ho ako masku na vlasy. Dôkladne ich vyčistí a zbaví nečistôt. Do vlhkých vlasov naneste masku a nechajte pôsobiť cca15 minút, alebo ju použite namiesto bežného šampónu. Je vhodná aj pri problémoch s lupinami.

  

 

O nás

Spoločnosť M+H Slovakia spol.s r.o. bola v roku 2000 založená ako dcérska pobočka firmy M+H, Míča a Harašta spol.s r.o., CZ, s cieľom obchodovať so surovinami, aktívnymi látkami a špecialitami pre výrobu farmaceutických, kozmetických a potravinárskych produktov rovnako ako prípravkov technickej a bytovej chémie. V rokoch 2003-2005 sa aktivity spoločnosti mnohostranne rozšírili. Firma sa orientuje aj na vývoj, výrobu a distribúciu pleťovej a telovej kozmetiky a ako horúca novinka bol na trh uvedený kompletný sortiment starostlivosti o domáce bazény, whirpooly, kúpacie a klasické jazierka VODNÁŘ.

Novinky na email

Zaregistrujte sa na odber noviniek e-mailom.